- - - -
Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Jeronýmova 425/27, příspěvková organizace  
 

První dáma jaderné energetiky na našem gymnáziu!

Hlavní strana > První dáma jaderné energetiky na našem gymnáziu!

Páteční dopoledne zpestřila studentům a účastníkům metodického setkání učitelů chemie a fyziky LK přednáška Ing. Dany Drábové. Přednáška věnovaná historii radioaktivity a jaderné fyzice doplněná prezentací s unikátními fotografiemi zaujala posluchače stejně tak jako odborný, ale přesto poutavý a místy i vtipný výklad paní Drábové, za který sklidila uznalý potlesk. V následné diskuzi se snažila tato přední odbornice v oboru jaderné energetiky zodpovědět například dotazy týkající se stavby nového reaktoru v Temelíně, těžby uranu v oblasti Stráže a Ralska a další otázky studentů i učitelů. Odborné vysvětlení kladů a nedostatků využívání jaderné energie, které ve své páteční přednášce nazvané Svět energie předložila Dana Drábová, otevřelo studentům cestu k pochopení dalšího vývoje jaderné energetiky.

Paní předsedkyni uvítal v prostorách malé tělocvičny ředitel školy Mgr.Jaroslav Šťastný.

image

Ing Dana Drábová si po celou dobu přednášky udržela svým nenapodobitelným zajímavým projevem pozornost studentů.

image

Po skončení přednášky se ještě rozvinula diskuze na aktuální problémy týkající se dalšího rozvoje jaderné energetiky v naší republice.

image
image

Za pomoc a perfektní spolupráci při přípravě malé tělocvičny na přednášku a zdokumentování celé akce děkuji studentům z kvinty pod vedením Matouše Mϋllera. Alena Havlíková

Kompletní záznam přednášky:

Přiložené soubory
> Není přiložen žádný dokument.

>> Zpět na výpis kategorie

Vítejte na webu Gymnázia a SOŠPg Jeronýmova,
fakultní školy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
. <<